Иновативна рубрика, която се занимава с пресечната точка между изкуствен интелект и човешки ум. Ще откриете провокиращи мисълта статии, интервюта и резултати от изследвания, които осветляват въздействието на AI върху качеството на живот и психичното здраве. Somenso и Радост представят “ChatGPT хроники”. автор: Радостина Минина 5/5 Изкуственият интелект като заплаха за човечеството. Истина или…
Read MoreБлог
На Пътя
Мариана МарковаАвтор на стихосбирка „На Пътя“ Здравейте! Аз съм Мариана Маркова – психолог и психотерапевт по професия и призвание. Автор съм на стихосбирката „На Пътя“, която е вдъхновена от любовта в нейните най-различни проявления. Мисията ми е да помагам на хората по пътя им към реализиране на техните мечти и цели.Завършила съм магистратура по психология “Психология и…
Read MoreНегативна не, а конструктивна. Как да даваме обратна връзка без да накърним достойнството на нейния получател?
Негативна не, а конструктивна. Как да даваме обратна връзка без да накърним достойството на нейния получател? Chappelow и McCauley пишат в Harvard Business Review:“Обратната връзка – както положителна, така и отрицателна – е от съществено значение, за да се помогне на мениджърите да подобрят най-добрите си качества и да се справят с най-лошите, така че…
Read MoreМентор или коуч? Коя е подходящата подкрепа за вас?
Въпросници Тест за вашето ниво на.. Стрес и бърнаут Научете повече Ментално здраве За по-добро качество на живот Полезно И всичко останало за вас Ментор или коуч? Коя е подходящата подкрепа за вас? Както така наречените коуч треньори, така и менторите провеждат наставничество, но се различават по начина, по който го осъществяват. Разликите са трудно…
Read MoreРаботна симфония в две части
Работна симфония в две части Казвам се Михаил, но от няколко години съм по-известен като Мишо художника. Викат, че от малък съм си объркан. Но нека си викат каквото искат. По рождение съм надарен с ценното качество – непукизъм. Здравословно е, особено когато си отраснал в семейство на интелектуалци с нетипични за времето и пространството…
Read MoreПревенция срещу деменция. Кога, ако не сега?
Превенция срещу деменция. Кога, ако не сега? Деменцията е прогресивна загуба на когнитивните функции, която се изразява в проблеми с паметта, затруднено общуване, нарушена преценка и мислене. Деменцията най-често се проявява на възраст над 65 години. Хората, които развиват деменция, могат да загубят способността да регулират емоциите си, особено гнева. Понякога настъпват промени в личността…
Read More