Работата може да бъде понякога доста предизвикателна за психиката на човек и въпреки че в днешно време да имаш работа е привилегия, това не означава, че не може да създава проблеми, особено когато работиш от вкъщи и не виждаш никой дълго време. През последните десетилетия приемането на психологически разстройства, причинени от работата и работното място, се е увеличило значително. Много симптоми, които преди са били пренебрегвани, сега са част от признати психологически разстройства, които изискват лечение.
През 70-те години Хърбърт Фройденбергер вече използва термина Burnout във връзка с претоварения персонал в списание, свързано с психология – и сега, почти 50 години по-късно, почти всеки втори човек е имал или познава някой, който е страдал от синдром на Burnout, което го прави най-много често срещано психологическо разстройство, свързано с работата.
През последните няколко години обаче ново психологическо разстройство се разпространи в работния свят.
Когато мнозина, особено поколението на Милениалите, се чувстваха претоварени и стресирани на работното си място, по-новото поколение Gen Z, се бори с твърде малко (предизвикателна) работа и недостатъчно развитие.
Синдромът на професионалната скука е психологически синдром, предизвикан от ментално не натоварване на работното място, причинено от недостатъчна като количество или качество работа.