Хибридна услуга от ново поколение за управление на психичния стрес, която предлага ранно предклинично откриване на стреса, ранна интервенция и превенция на хроничните последици от стреса. Ние работим за повишаване на благосъстоянието на ниво личност и ниво организация.
Цел: Да представи на участниците информация за теоретични и практически аспекти на страха. Да насърчи разпознаването и развитието на умения и компетенции, свързани с преодоляването на страха.
Менталното благосъстояние влияе на това как хората реагират на мерките, боледуват и/или как се възстановяват. Някои доказателства сочат, че лошото психичното здраве може да увеличи податливостта към инфекция и предаване на вируса.
Например проучване в Сиера Леоне установява, че при пандемията с Eбола, рисковото поведение на населението е било свързано с интензивността на симптомите на депресия и пост-травматично стресово разстройство.
По време на пандемия страхът лежи в основата на промяната на менталното благосъстояние на индивида. Страхът по принцип е адаптивна реакция при наличие на опасност. Когато обаче заплахата е несигурна и непрекъсната, както при пандемията на COVID-19, страхът може да стане хроничен и обременителен.
Когато страхът стане прекомерен, това може да има вредни ефекти както:
От другата страна, когато нивото на страха по време на пандемия е ниско, това също може да доведе до вреда за индивида и обществото (напр. поради хора, пренебрегващи мерките за забавяне на разпространението на заболяването или поради безразсъдно поведение, което игнорира рисковете).
И така страхът по принцип предизвиква поведение за безопасност (напр. миене на ръцете), които могат да смекчат определени заплахи (напр. замърсяване), но парадоксално могат да засилят и страха (напр. опасения от замърсяване и здравословно безпокойство).
Следователно по време на пандемия поддържането на страх е необходимо, но разбирането на естеството на страха и изготвянето на собствени стратегии за справяне е наложително.
Да се даде информация и отговор на следните въпроси:
Времетраене: 60 минути
Адрес: бул. Ал. Стамболийски 32, София 1000, България
Телефон: +359 896 704 665
Email: info@somenso.com Website: www.practicalstress.com www.somenso.com
Copyright © Somenso all rights reserved.
За да осигурим най-доброто изживяване, използваме технологии като „бисквитки“ за съхраняване и/или достъп до информация за устройството. Съгласието за тези технологии ще ни позволи да обработваме данни като поведение при сърфиране или уникални идентификатори на този сайт. Несъгласието или оттеглянето на съгласието може да се отрази неблагоприятно на определени функции и характеристики.