• Home
  • Anger management

Anger management

Групови занимания - управление на гнева

Управление на гнева

Anger Management

Присъединете се към група за управление на гнева и трансформиращи преживявания. Изследвайте, експериментирайте и открийте скритите истини за живота.

Управление на гнева

Целта на управление на гнева е да намали както емоциите така и физиологичната възбуда, която гневът предизвиква. Не можете да се отървете или да избегнете нещата или хората, които ви вбесяват, нито да ги промените, но можете да се научите да контролирате реакциите си.

Тест имам ли проблеми с гнева:

Ако имате един положителен отговор на следните твърдения, то групата е за Вас.

  • Чувствате се, че не можете да контролирате гнева си
  • Съжалявате за казаното, когато се чувствате ядосани
  • Забелязвате, че сте ядосани по-често, отколкото не
  • Ядосвате се на малки детайли
  • Упражнявате устно или физическо насилие спрямо другите
  • Изпитвате промени в настроението
  • Чувствате се напрегнат, когато сте ядосан
  • Приятели или семейство са изразили загриженост относно Вашия гняв
Груповата работа за управление на гнева е с продължителност общо 3 часа на месец за 12 месеца

Какво включва групата:

Сесия 1 Игрите на гнева

Сесия 2 Събития и реплики

Сесия 3 Планове за контрол на гнева.

Сесия 4 Цикълът на агресията

Сесия 5 Когнитивно преструктуриране

Сесия 6 Практическа сесия #1

Сесии 7 и 8 Обучение за увереност и модел за разрешаване на конфликти

Сесии 9 и 10 Гневът и семейството

Сесия 11 Практическа сесия #2

Сесия 12 Закриване

Груповата работа :

Груповите срещи са полезен начин за хората, които споделят общ проблем, да получат подкрепа и съвет един от друг.

  • При груповите обучения до десет души се срещат заедно с терапевт.
  • При груповите дискусии се използват различни методи.
  • Всички методи са свързани с това как стоят нещата тук и сега.
  • Групата разглежда как миналото е свързано с настоящето с ръководството на терапевта.
  • Целта не е да се предотврати болка и неприятности в бъдеще, а да се изгради съпротива, така че човек да стане по-способен да се справя с проблемите и фрустрациите в живота. 

Методи на работа

Поведенчески подход към управление на гнева:

Поведенческият подход към човека на пръв поглед изглежда измамно прост: поведението на хората показва тяхното психологическо здраве и чрез промяната на поведението им здравето на хората също може да се измени. Вторият стълб на поведенческата терапия е теорията за ученето, която обяснява как се заучават, а понякога как не се заучават различните начини на поведение. В поведенческия подход към човека се подразбира, че психологическото здраве и болест могат както да се заучат, така и да не се заучат. “Теорията за ученето” разглежда два модела, чрез които придобиваме поведение: класическо иоперантно (инструментално) обуславяне.

Психодраматичен подход към управление на гнева:

В устоите на психодраматичната гледна точка стои идеята за ролите и играенето на роли. Ролите представляват предсказуемите модели на наблюдаваното поведение, които се появяват в определени социални ситуации. Сложността и многообразието на социалните роли, които играем, са илюстрация на сложността на света, в който живеем. Всички роли от типа на: пациент, майка, сестра, чичо, любовник, лекар, свещеник, учител, водач, жертва, са ни добре известни. В реалния живот ние изпълняваме тези роли като истински в зависимост от изискванията на семейството си и обществото и с тях не можем да си играем, защото това ще доведе до сериозни последствия както за нас така и за другите. Но в рамките на психодраматичната сцена сме свободни да експеримантираме различни поведения и да търсим нестандартни решения.

Арттерапевтичен подход към управление на гнева:

Доказано е, че изкуството е най-добрата терапия. В своите дневници Леонардо да Винчи е описал  механизъм за това как умът и душата могат да бъдат лекувани чрез изкуството. Съвременните психолози доказват, че Леонардо да Винчи е бил абсолютно прав. Обикновено споменаването на Леонардо да Винчи и изкуството предизвиква у нас определени и много изискващи представи за ниво на майсторство, за това ще говорим за творчеството и творческия процес. Рисуването на определени линии, форми, цветове и сюжети влияе върху нашето емоционално и физическо състояние. Това е метод за сваляне на стреса от разума, нервите и психиката наистина работи практически във всички случаи. Използвайки този метод като художник съм създала  конкретни картини, които съдържат определени елементи, които да разрешат  определени състояния като – стрес, яд, тъга, умора . Забавлявайки се рисуваме картина, която разрешава конкретен проблем. Освен удоволствието от творческия процес като краен резултат вие  имате и картина.

 

Групата може да стартира по всяко време, след като необходимия брой участници бъде събран.

Може да ни пишете да следите публикуваните събития, да вземете участие в академията или запишете индивидуална консултация

Научете повече за процеса на консултиране и терапия, както и процеса за групова терапия